KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12577508
nr 1257 7508
Erna Ovesen
(1904-1988), Sverige
Oljemålning, Erna Owesen (1904-1988), Sverige. Popplar Lidingöbron. Signerad. Olja på duk, 55x45 cm
Erna Ovesen, svensk konsynär född i Finland 1904, död 1988 på Lidingö.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 maj 2019
kl 19:10:55
25/5 23:30:52
100 kr
27/5 17:30:32
Erna Ovesen
Läs mer om Erna Ovesen